parenting z życia wzięte

Czy późne macierzyństwo wydłuża życie?

Czy późne macierzyństwo wydłuża życie?

W obecnych czasach coraz więcej kobiet decyduje się zostać mamą w wieku późnej trzydziestki czy nawet po 40tce.

Kilka dni temu przeglądając artykuły w internecie, natknęłam się na artykuł, w którym pisano, że późne macierzyństwo wydłuża życie kobiety?
Hmm… pomyślałam, fajnie, przecież ja też, drugi raz zostałam mamą właśnie w wieku 39 lat, a w chwili obecnej nasza córeczka ma już ponad 2 latka.

Dlaczego późne macierzyństwo wydłuża życie?

Według naukowców z Centenarian Study, panie które decydują się rodzić dzieci po 40 roku życia, mają aż czterokrotnie większą szansę na doczekanie późnej starości. Spowodowane jest to tym, że naturalna zdolność kobiety do posiadania dziecka w późniejszym wieku, może wskazywać, że układ rozrodczy kobiety starzej się wolniej i tym samym wolniej starzeje się jej cały organizm.
Niezależnie od tego czy jest to prawdą, czy też nie, my mamy po 40tce, musimy pamiętać, że powinnyśmy tym bardziej dbać o swoje zdrowie, regularnie się badać, dobrze odżywiać i jeśli jeszcze starcza nam sił ćwiczyć.
Z tymi ćwiczeniami jednak często jest pod górkę. Dlatego spróbujmy chociaż, dużo spacerować z naszą pociechą w wózku, zamiast windą wchodzić po schodach, a co parę godzin zrobić kilka skłonów, czy parę przysiadów.
Taka malutka aktywność fizyczna, a jakże wzmacniająca np.nasze serce.
Pamiętajmy także, o piciu większej ilości wody.
Ja bardzo podziwiam mamy, które oprócz tego, że pracują, ogarniają dom, dzieci, to jeszcze mają siłę biegać, czy chodzić na siłownie. Ja nie należę do osób które lubią ćwiczyć, mam z tego powodu często wyrzuty sumienia, że tak mało robię w tym kierunku, jedyne co mnie ratuje to spacery i skoki na skakance (o ile leży ona w zasięgu mojego wzroku).
No właśnie, polecam Wam skakankę, naprawdę można się zmęczyć w ciągu 10 minut skakania, tylko pamiętaj droga mamo, aby leżała ona zawsze w zasięgu Twojego wzroku, ponieważ gdy schowasz ja do szuflady to pewnie przypomnisz sobie o niej za kilka tygodni (co mi się też zdarza :).

Pozdrowienia dla Wszystkich mam 🙂

 

Przeczytaj również

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź