parenting z życia wzięte

Czym bawi się moje dziecko ? Ty też masz to w domu.

Czym bawi się moje dziecko ? Ty też masz to w domu.

Nasza córeczka, która dzisiaj właśnie kończy 15 miesięcy za bardzo nie lubi bawić się zabawkami, których ma pewnie jak każde dziecko mnóstwo.  Zabawka kupiona w sklepie, owszem zainteresują ją ale na góra 5 czy 10 minut.

Chyba odkąd zaczęła się przejawiać zainteresowanie zabawą, ulubionymi jej zabawkami  są nasze domowe przybory kuchenne i naczynia. Oczywiście tylko te, które nie zagrażają jej w żaden sposób, a są to np.: drewniane czy metalowe miseczki, sitka, łyżki, łyżeczki, drewniana łyżka kuchenna, puszki po kawie czy herbacie, małe garnuszki itp.

Od dwóch dni jej ulubione zabawki to: kredki, łyżka, miseczki, sitko, puszka po kawie. Potrafi się nimi bawić i gotować, przekładać, karmić laleczki przez długi czas, a mama jest szczęśliwa bo może np. obiad w tym czasie zrobić, zerkając co chwilę na swoją pociechę.

Gdy zabawa miseczkami jej się znudzi odkłada ją, ale po jakimś czasie powraca do nie znowu.

Marcelina jest już na etapie, że nie wkłada wszystkiego do buzi, jednak mimo wszystko jeśli podajemy dziecku jakieś akcesoria, jak ja pozwoliłam jej bawić się kredkami, trzeba dziecko i tak obserwować aby przypadkiem nie ugryzło i nie połknęło czegoś.

Zamiast kredek do zabawy możemy dać dziecku np.kasztany.

Poniżej filmik: mała kuchareczka Marcelinka.

Wszelkie prawa do kopiowania filmów bez zgody właściciela są  zastrzeżone.

Przeczytaj również

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź