z życia wzięte

Dlaczego kupuję prezenty świąteczne dużo wcześniej ?

prezenty świateczne

Dlaczego świąteczne prezenty kupuję dużo wcześniej ?

Bardzo lubię Święta Bożego Narodzenia, jest to taki szczególny czas, kiedy możemy spędzić trochę czasu z naszą rodziną czy przyjaciółmi, taki magiczny czas kiedy zasiadamy razem do stołów w Wigilijną noc , składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy i się radujemy.

A jak są Święta to nie obędzie się bez prezentów pod choinką.  Praktycznie co roku staram się robić zakupy prezentowe dużo wcześniej nawet dwa miesiące przed Świętami.

Dlaczego warto kupować prezenty dużo wcześniej?

 • Mamy czas aby na spokojnie sporządzić listę osób, którym chcielibyśmy coś kupić i podarować.
 • Mamy czas aby delikatnie, przy jakieś okazji czy spotkaniu lub odwiedzinach naszych krewnych czy znajomych  zapytać,  o czym marzą i co chcieliby dostać ? Są to bardzo ważne informacje, ponieważ takie rozeznanie pozwoli nam na wybranie tych właściwych upominków.
 • Mamy czas aby bez stresu i bez stania w kolejkach zacząć kupować i wyszukiwać upominki. Ja nie lubię odkładać wszystkiego na ostatnią chwilę i potem stać w kolejkach które nie mają końca.
 • Mamy czas aby to, czego nie kupiliśmy w sklepie wyszukać i zamówić przez internet.  Spokojnie bez stresu możemy poczekać aż paczka do nas dojdzie na czas, lub gdy chcemy zaoszczędzić na kosztach przesyłki odebrać zakupy osobiście.
 • I ostatni powód, dlaczego warto kupować prezenty wcześniej to kwestia finansowa, czyli budżet którym dysponujemy.  Jeśli mamy dużą rodzinę, dużo znajomych a każdemu chcemy coś kupić, możemy rozłożyć sobie nasze wydatki na raty. Wtedy tak mocno nie odczujemy, ze nasz portfel został mocno nadszarpnięty.

Obdarowywanie innych  daje mi dużo radości, dużo bardziej wolę dawać niż otrzymywać. Uwielbiam tą chwilę gdy dana osoba już trzyma prezent w dłoni  a jej oczy błyszczą z ciekawości.

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij „Lubię to” na moim profilu na Facebooku:

Markatomi.pl

lub udostępnij go swoim znajomym.

Dziękuję!

Przeczytaj również

1 komentarz

 • Reply
  Anna
  20/11/2017 at 13:04

  Ja zawsze mam z tym duży problem, żeby kupić wcześniej. Zaczynam myśleć na początku listopada, robię listę, a ostateczne zakupy i tak na ostatnią chwilę potem są.

  W tym roku wydawało mi się, że naprawdę wcześnie zamawiam, chciałam foremki do ciastek według własnego wzoru i w jednym sklepie napisali mi, że już za późno, mogą na styczeń zrobić. Poczułam się zaskoczona i zmotywowana, żeby szybko zamówić, zanim wszędzie odmówią.

 • Zostaw odpowiedź