z życia wzięte

Radość z codzienności

radość z codzienności

Radość z codzienności.

Dlaczego warto się nią cieszyć?

Gdy czytasz tytuł tego posta na pewno zastanawiasz się i zadajesz sobie pytanie:

Ale jak to? Jak można cieszyć się codziennością, kiedy wszystkie dni są tak podobne do siebie, czas tak szybo ucieka, na dworze pada deszcz, jest ponuro i ciemno. A może nawet czeka Cię w domu mnóstwo prania czy prasowania, a po pracy jeszcze musisz zakupy zrobić, odebrać dziecko z przedszkola czy szkoły i coś ugotować, odrobić lekcje z dzieckiem, posprzątać mieszkanie.  Tych naszych codziennych obowiązków można chyba wyliczać w nieskończoność a powody do narzekania także łatwo się znajdą.

Ale czy warto narzekać? Może lepiej spróbować zmienić swój sposób patrzenia na świat i cieszyć się tym co mamy i co robimy?

Jak myślisz, kto najczęściej docenia i cieszy się dniem zwykłym, tą naszą zwykłą codziennością ?

Najczęściej są to osoby, których dotknęła jakaś tragedia, choroba – osoby którym udało się przez to przejść, przezwyciężyć chorobę i wyzdrowieć. To one rozumieją i doceniają to: jak wielkie mają szczęście, że żyją i ile mają możliwości.

Cieszą się tym, że: mogą rano wstać, pójść do pracy, zrobić zakupy, wypić kawę w kawiarni itd.  Sposób patrzenia na świat zmienia się wtedy o 180 stopni. Skoro przeznaczenia zadecydowało, że mają żyć dalej korzystają z tego daru ile się da !!!!

Musisz pamiętać, że to TY jesteś Panem swojego losu i to tylko od Ciebie zależy jak postrzegasz ten świat.

Najważniejsze jest to, że jesteś zdrowa/y – wtedy możesz wszystko !!!

Cały świat leży w Twoich rękach.

Jest dużo poradników, które podpowiadają nam jak być szczęśliwym? Często są to sztuczne i puste słowa, bo szczęśliwym można być tu i teraz, na codzień i w te pochmurne dni także.

Życie to dar i korzystaj z niego ile możesz !

 

 

 

 

Przeczytaj również

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź