parenting z życia wzięte

Dlaczego warto uczyć dzieci języka angielskiego od najmłodszych lat?

Dlaczego warto uczyć dzieci języka angielskiego od najmłodszych lat?

Dlaczego warto uczyć dzieci języka angielskiego od najmłodszych lat?

 W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego jest kluczowa zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym! Warto zadbać o to, aby naukę angielskiego rozpocząć już we wczesnych latach życia dziecka. Jakie zalety ma rozwój zdolności językowych u kilkulatków? Jak wczesna nauka angielskiego może wpłynąć na późniejsze życie i edukację dziecka? Jak w obecnych czasach trudno zleźć nauczyciela aby uczył nasze małe dziecko języka obcego i jaką szkołę wybraliśmy dla naszej córeczki?

 Zacznijmy od zalety wczesnej nauki angielskiego.

Wiek przedszkolny to ważny moment w życiu każdego człowieka – to właśnie wtedy intensywnie rozwija się nasz organizm, kształtują się zdolności oraz zainteresowania. Dzieci mają wrodzoną ciekawość świata, dzięki czemu chętnie chłoną wiedzą, rozwijając przy tym swoją pamięć. Rozpoczęcie nauki angielskiego na tym etapie przedszkolnym przekłada się na późniejszy sukces w edukacji szkolnej! 3-4 latek chłonie nowe słówka i frazy jak „gąbka”, stawia pytania i jest otwarte na przyjmowanie nowej wiedzy dużo bardziej niż w wieku późniejszym.
Kiedy nasza Marcelinka skończyła 3 latka, wtedy już zdecydowaliśmy, aby już zaczęła pomalutku osłuchiwać się z językiem angielskim.
Pojawił się jednak mały problem, ponieważ kiedy przeprowadziliśmy się poza Warszawę, dokładnie do Warszawy mamy 23 km, znalezienie nauczyciela który najchętniej dojeżdżałby do małej, okazało się niezłym wyzwaniem a nawet rzeczą niemożliwą.

Na początku obdzwoniłam wszystkie lokalne ogłoszenia, jednak niektórzy lektorzy byli zdania, że to trochę za wczesny wiek dla dziecka na naukę a  inni, że nie dojeżdżają do ucznia.  Niestety nie mogłam zgodzić się z osobami, który twierdziły, że Marcelinka jest za mała, aby już rozpocząć naukę angielskiego, ponieważ syna (już nastolatka) też zaczęliśmy uczyć angielskiego od 3 roku życia. Zaprocentowało to tym, że miał potem dużo łatwiej w szkole, a teraz zna język bardzo dobrze. Natłok nauki w dobrym liceum jednak nie pozwala czasowo na systematyczne uczenie siostry. Kiedy nie mogłam nikogo znaleźć, pomyślałam że poczekam jeszcze rok, a przez ten czas mała trochę osłucha się ze słówkami z bajek i piosenek w języku angielskim.
Rok szybko minął i teraz postanowiłam nie odpuścić.

Trochę sama uczę Marcelinkę słówek poprzez zabawę, a ostatnio znajoma poleciła mi fajną szkołę językową, z której teraz chcielibyśmy skorzystać. Jest to internetowa szkoła językowa All Right.
Szkoła specjalizuje się w nauczaniu angielskiego, dzieci już od 4 roku życia , a nawet od 3.
Młodsze dzieci mają specjalny program, swoją klasę interaktywną, gdzie odbywają się lekcje.
Dziecko może tam rysować, słuchać piosenek, oglądać bajki i korzystać z innych materiałów przesyłanych przez nauczyciela.
Podczas całej lekcji dziecko widzi i słyszy nauczyciela. Nauczyciel zawsze motywuje maluszka, nigdy nie zmusza. Dziecko może uczyć się na komputerze, tablecie lub telefonie, można też pobrać bezpłatną aplikację szkoły.
Warto też dodać, że szkoła w tym roku została laureatem Dziecięcej Marki Roku.

Musimy też zawsze pamiętać, aby z jednej strony zachęcać dziecko do nauki, z drugiej jednak nie zmuszać go do niej, kiedy nasza pociecha jest zainteresowana czymś innym lub zmęczona.
Nauka angielskiego powinna kojarzyć się z przyjemnością, a nie nudnym obowiązkiem!
W szkole AllRight to my decydujemy kiedy i ile czasu nasze dziecko może korzystać z nauki.
My na pewno zaczynamy przygodę Marcelinki z tym rodzajem nauki języka angielskiego przez internet.
Szkoła przygotowała teraz specjalną promocję, 2 lekcji dodatkowo gratis, przy zakupie pakietu zajęć. Wystarczy, że podamy kod MARKATOMI.

 

 

Przeczytaj również

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź