z życia wzięte

Dzień sąsiada. A Ty jakiego masz sąsiada?

Dzień sąsiada. A Ty jakiego masz sąsiada?

Dzień sąsiada. A Ty jakiego masz sąsiada?

Europejski Dzień Sąsiada obchodzony jest co roku w ostatni wtorek maja.
U nas akurat wypada w tym roku 26 maja w Dzień Matki. To od sąsiadów zależy jak nam się mieszka czy będzie mieszkało w nowym miejscu.
Kiedy mieszkaliśmy jeszcze w Warszawie na ostatnim piętrze 12 piętrowego wieżowca, za sąsiadów za ścianą mieliśmy Pana po 90-tce, a obok głuchonieme małżeństwo. Przeważnie w naszym bloku mieszkali ludzie starsi, w ostatnich latach zaczęli przybywać młodsi.
Chociaż naszymi sąsiadami były osoby starsze, nigdy nie mogliśmy powiedzieć, że narzekamy na sąsiadów, bo wtrącają się w nasze życie czy czepiają się o byle co. Kiedy wyjeżdżaliśmy listonosz czy kurier zostawiał przesyłki do nas, u naszych sąsiadów, do czasu naszego powrotu. Kiedy Marcelinka skończyła rok, zaczęła uwielbiać odwiedzać naszą sąsiadkę bo zawsze wracała z jakimś słodyczem.
Kiedy rok temu przeprowadziliśmy się do nowego domu, poza Warszawę, cieszyłam się, że nasi sąsiedzi to młodzi ludzie, którzy mają małe dzieci, ponieważ wiedziałam, że dzięki temu nasza Marcelina będzie miała szczęśliwe dzieciństwo. Z upływem kilku miesięcy, życie samo zweryfikowało z kim lubi bawić się najbardziej. Teraz jej najlepsi przyjaciele to dzieci mojej sąsiadki z nad przeciwka, 2 letnia Ula, 5 letni Tymcio i 9 letnia Basia. Kiedy nie chodzi do przedszkola (od 2 miesięcy siedzi w domu z powodu koronawirusa), jej dzień wygląda tak: je śniadania, zabawy na podwórku naszym lub sąsiadów z dziećmi, potem obiad, leżakowanie i zabawy na dworze z dziećmi aż do wieczora.
A dzięki mojej sąsiadce, z którą pewnie przez dzieci się bardziej zaprzyjaźniłyśmy, gdy zabraknie mi mąki, czy śmietany nie muszę jechać do sklepu, wystarczy przejść na drugą stronę drogi i pożyczyć.
Fajnie jest mieć fajnych sąsiadów:)

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij „Lubię to” na moim profilu na Facebooku:

Markatomi.pl

lub udostępnij go swoim znajomym.

ZOSTAW ŚLAD, ŻE TU BYŁEŚ/AŚ – TO DLA MNIE BARDZO WAŻNE !

Dziękuję!

Przeczytaj również

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź