moje podróże

Jak podróżować z dziećmi ? Kilka top wskazówek.

Jak podróżować z dziećmi ? Kilka top wskazówek.

Jak podróżować z dziećmi ? Kilka top wskazówek.

Zapakuj tylko tyle, ile potrzeba

Lista rzeczy niezbędnych do spakowania:

Środek dezynfekujący, ściereczki, podciągnięcia i pieluchy. Zalecana jest jedna pieluszka na godzinę podróży

Materiały plastyczne: kredki (małe pudełko) i czysty papier

Książeczka, dla starszych dzieci może czasopismo

Plastikowe torby na śmieci

Woda (zapewne konieczna do zakupienia na lotnisku)

Przekąski o niskiej zawartości cukru

Spakuj się tak, aby przedmioty, które trzeba wyjąć podczas kontroli bezpieczeństwa, były łatwo dostępne. Jeśli podróżujesz z wodą lub płynami – zwykle dozwolonymi dla dzieci poniżej 3 lat – umieść je w łatwo dostępnym miejscu.Awaryjnie weź tablet i słuchawki. Wypróbuj sieć VPN. Dzięki temu dziecko może oglądać polską telewizję nawet w zagranicznych krajach, gdzie polskie kanały nie są dostępne.

Jak podróżować z małym dzieckiem?

Niemowlęta od 0 do 1 roku życia

Chociaż może się to wydawać niewyobrażalne, w tej grupie wiekowej możesz podróżować prawie tak samo, jak przed narodzinami dziecka. W końcu dzieci spędzają dużą część dnia na spaniu, a ponieważ nadal nie chodzą i nie bawią się zbyt wiele, nie nudzą się, jeśli odwiedzicie muzea lub opracujecie „dorosłe” plany. Jedyne, co musisz zapewnić, to to, że dziecko ma dobre warunki higieniczne i spożywa posiłki o swoich porach.

Posiłki: jeśli dziecko ma być karmione mlekiem matki, nie będzie problemu. Jeśli bierzesz owsiankę lub butelki, lepiej jest zabrać zapas lub upewnić się, że w miejscu, do którego jedziesz, można znaleźć te same marki. Zwróć szczególną uwagę na higienę, zarówno przy zmianie pieluchy, jak i podczas mycia i dezynfekcji butelek.

Sen: dzieci dużo śpią i musisz przestrzegać ich harmonogramów i rutyny. Dobrą rzeczą jest to, że możesz zabrać je do wózka lub nosidełka, a także, ponieważ od 3-4 miesięcy i zwykle śpisz w nocy odciągnięcia, wstaniesz wypoczęty i będziesz mógł skorzystać z dnia. Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą ulubionego pluszaka lub lalki, z którymi zwykle śpią.

Dzieci w wieku 1-2 lat

W tym wieku dzieci zaczynają stawiać pierwsze kroki lub mają zamiar to zrobić. Chcą wszystko odkrywać, wkładają rzeczy do ust, wspinają się, chcą jeść same… więc na wycieczkach musimy być o wiele bardziej świadomi. Brudzą się bardziej, dlatego znów musimy zadbać o dobre warunki higieniczne.

Chociaż dzieci w tym wieku już chodzą, również się męczą, więc musimy wziąć wózek. Przerażające napady złości również się zaczynają w dowolnym miejscu i czasie. Musimy być cierpliwi, ale także cieszyć się nowym sposobem podróżowania.

Posiłki: w tym wieku dzieci mogą już jeść praktycznie wszystko. Zaleceniem, aby uczynić ten moment łatwiejszym, jest uczynienie diety podczas podróży możliwie jak najbardziej zbliżoną do diety przyjmowanej w domu, zarówno pod względem składu, jak i harmonogramów.

Sen: tak samo jak w przypadku posiłków, idealnym rozwiązaniem jest zachowanie stałych harmonogramów, tak jak w domu i upewnienie się, że dzieci będą miały własne łóżko. Możemy zabrać łóżeczko turystyczne lub zatrzymać się w miejscach, w których je zapewniają.

Podróż samolotem?

Przygotuj się na zmiany ciśnienia. Po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa, pamiętaj, aby zaopatrzyć się w wystarczającą ilość wody, aby wystarczała nawet w przypadku możliwego opóźnienia i mieć wystarczająco dużo na lądowanie – najbardziej kłopotliwy czas na dyskomfort związany z ciśnieniem ucha.

Poproś, aby dzieci wypiły trochę zaraz po starcie, a następnie upewnij się, że zaczną pić ponownie podczas ostatnich 30–45 minut schodzenia do lądowania. Przełykanie pomaga w utrzymaniu ciśnienia i daje dodatkowe korzyści nawilżające.

Posadź dzieci z dala od przejścia. Może to być dla nich niebezpieczne. Gdy wózek z jedzeniem i napojami przejeżdża wąską alejką, małe rączki są w niebezpiecznie bliskim zasięgu gorącej kawy.

Jak przetrwać długi lot z dzieckiem dowiesz się TUTAJ

 

Przeczytaj również

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź