Warte uwagi

Jak pozycjonować blog?

pozycjonowanie stron

Jak pozycjonować blog?

Jakiś czas temu pisałam o tym, jak zacząć pisać bloga TUTAJ, a dzisiaj w wielkim skrócie podpowiadam jak go pozycjonować.
Oto kilka wskazówek:

 1. Google to podstawowa platforma, gdzie większość użytkowników internetu poszukuje ciekawych treści na dany temat.
  Chcesz zwiększyć ruch na swoim blogu, czyli pozyskać nowych użytkowników, skorzystaj z Google Analytics.
  To darmowe narzędzie które powiążesz ze swoim kontem meilowym. Z Google Analytics prześledzisz ruch na stronie, liczbę odsłon, odwiedziny na konkretny wpis na blogu, liczbę osób powracających oraz stałych, słowa kluczowe dzięki którym Twoi czytelnicy trafili na Twój blog, oraz wiele innych funkcji.
 2. Dobierz słowa kluczowe, dzięki którym Twoi czytelnicy trafią na Twój blog. Są to tak zwane frazy. Najlepiej wybieraj frazy, które opisują Twój blog, ale też takie frazy które będą mało konkurencyjne. Pomysły na frazy możesz szukać na: keyword planner lub skorzystać z podpowiedzi google.
 3. Używaj wtyczek wspomagających SEO bloga jak:
  Yoast SEO – to wtyczka automatycznie sprawdza, czy kluczowa faza występuje w adresie URL, atrybutach title, meta description, alt plików graficznych, nagłówkach na stronie, czy w tekście. Ponadto, na każdym kroku dostajemy wskazówki, które mówią, co możemy jeszcze poprawić.
  The SEO Framework –  operuje ona wygodnym, opartym na kolorach, interfejsem, który pokaże Ci, co jeszcze jest do zrobienia na każdej podstronie. Do tego daje wyraźne instrukcje, jak można poprawić poszczególne parametry.
  Rank Math – w Rank Math istnieje możliwość optymalizacji każdej podstrony pod aż 5 słów kluczowych, a także śledzenia rankingu fraz w Google.
 4. Promuj swoje treści – każdy nowo powstały post możesz promować w mediach społecznościowych jak Facebook, Pronterest czy Instagram.
  Pozycjonowanie to długotrwały proces, który wymaga systematycznej pracy, aby nasz blog był widoczny na pierwszych stronach google.
  Pozycjonowanie stron możesz także zlecić specjalistom.

Przeczytaj również

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź