Książki

„Jak wygrać życie” – mądra książka dla każdego nastolatka

"Jak wygrać życie"

„Jak wygrać życie” – mądra książka dla każdego nastolatka

Jak wygrać życie? To pytanie zadają sobie chyba wszyscy i szukają odpowiedzi między innymi w książkach. W dzisiejszych czasach w księgarniach półki aż się uginają od książek dla młodzieży. Czy jednak czy wszystkie z nich są wartościowe? A już szczególnie ciężko jest wybrać książkę, która będzie wartościowa dla naszych nastolatków.

W moje ręce ostatnio trafiła książka pt:”Jak wygrać życie” autorki Nicola Morgan

Po przejrzeniu kilku stron już wiedziałam, że taka lektura dla naszego nastoletniego syna będzie na czasie, ponieważ jest to pozytywnie zakręcony poradnik, który podpowiada nastolatkom, jak mogą ogarnąć swoją codzienność.
Co ma zrobić nastolatek, gdy dopadają go kompleksy? Dlaczego tak trudno obudzić się mu rano? Jak ma ogarnąć swoje oceny oraz swoje pasje, a przy tym znaleźć czas na spotkania z przyjaciółmi?
I w jaki sposób zdobyć kontrolę nad życiowym chaosem, w czasach kiedy wszystko jest tak trudne?

Piękny wiek – trudny wiek

Gdy ma się kilkanaście lat, a zewsząd: z domu, ze szkoły i od grona znajomych słyszy się, że trzeba być TAKIM LUB INNYM, że trzeba zaplanować swoją przyszłość i zrobić, wiele, wiele innych rzeczy, które przyprawiają o ból głowy, to zaczyna się pomału wpadać w panikę. Tym bardziej, jeśli myśli się, że w trudnym wieku dojrzewania nie ma się nad niczym realnej władzy, a los rzuca pod nogi jedynie kłody.

Autorka w książce „Jak wygrać życie” pokazuje nastolatkom, że jest zupełnie na odwrót. Podaje mnóstwo praktycznych wskazówek, jak sobie radzić z tymi codziennymi wyzwaniami, jak docenić mocne strony swojego charakteru, skupić się na teraźniejszości i w pełni wykorzystać swój potencjał.

W czym pomoże?

Książka „Jak wygrać życie” składa się z sześciu rozdziałów.
Pierwszy dotyczy poznania siebie (czym mózgi nastolatków różnią się od mózgów dorosłych?).
Druga część poświęcona jest nastawieniu do życia. Trzeci rozdział porusza zagadnienia związane ze zdrowiem fizycznym. W czwartym podane są ciekawe informacje o funkcjonowaniu mózgu (m.in. sposoby efektywnego uczenia się i stymulowania mózgu). Następny rozdział dotyczy relacji z ludźmi (składa się z porad na temat przyjaźni, relacji z dorosłymi, zawierania nowych znajomości oraz rozwijania empatii). Ostatnia cześć skupia się na tematach związanych z nastrojem, w tym na zewnętrznych czynnikach, które mogą na niego wpływać, rozpoznawaniu oznak stresu, oraz na sposobach, dzięki którym można wywołać u siebie pozytywny nastrój.

To ponad 200 stron wartościowej lektury nie tylko dla nastolatków ale także dla rodziców.

Wydawnictwo: GW FOKSAL.
Cena książki: 22.49 zł
Książkę kupisz tutaj:KUP KSIĄŻKĘ.

 

 

 

 

Przeczytaj również

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź