parenting z życia wzięte

Kiedy najlepiej kupić dziecku telefon?

Kiedy najlepiej kupić dziecku telefon?

W życiu każdego rodzica przychodzi czas, kiedy zaczyna zastanawiać się, czy właściwie jest odpowiednia pora, żeby kupić dziecku telefon. Pociechy obserwując dorosłych, którzy niemalże nie rozstaja się z telefonem, zaczynają wyrażać swoje zainteresowanie smartfonami. Kiedy warto rozważyć zakup? Jaki telefon dla dziecka wybrać?

Telefon dla dziecka – odpowiedni wiek.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, kiedy jest najlepszy moment na telefon dla dziecka. Do tej kwestii należy podchodzić indywidualnie. Każda pociecha jest inna oraz różne są sytuacje życiowe, które pomagają podjąć tę decyzję. Jedno jest pewne – lepiej zrobić to za późno niż za wcześnie. Decydując się, należy mieć pewność, że telefon nie będzie w rękach dziecka zabawką, a spełni określone funkcje. Warto zaopatrzyć pociechę w smartfona, kiedy:

  • wyjeżdża na wakacje czy kolonię,
  • samodzielnie wraca ze szkoły,
  • często zostaje samo w domu,
  • ma dużo zajęć pozalekcyjnych.

Szacuje się, że najlepszy czas na telefon to wiek około 10 lat. W przypadku młodszych dzieci istnieje duże ryzyko niebezpieczeństwa. Mogą nadużywać Internetu, przeglądać nieodpowiednie treści czy spędzać zbyt wiele czasu przed ekranem.

Etui na telefon dla dziecka.

Jeśli zdecydujemy się na zakup telefonu, warto pomyśleć też o etui na telefon. Dzieci bawią się telefonem, nie są uważne, przez co narażony jest na zniszczenia. Warto więc zabezpieczyć urządzenie i wybrać pokrowiec na telefon. Idealne etui dla dzieci znajdziemy w sklepie https://pancernik.eu/.

Wykonane z łatwo czyszczących materiałów, odporne na uszkodzenia mechaniczne i upadki z wysokości oraz dobrze leży w dłoni, chroniąc przed wyślizgnięciem się.

 

 

Przeczytaj również

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź