Książki

Książkowe nowości wydawnicze dla nastolatek

książki dla nastolatek

Jakiś czas temu, otrzymałam od wydawnictwa Skrzat (klik), dwie fajne książki przeznaczone dla dziewczynek (grupa wiekowa do 10 lat).
Pierwszą z nich jest książeczka pt. „Kiedy serce staje dęba” autorka Milena Trziszka (kupisz tutaj), oraz druga pt.”Kandela, Czarny Lew i planeta Kumpligświst” autor Iwona Wilmowska (kupisz tutaj).
Obie książeczki teraz można kupić w niskiej promocyjnej cenie około 15 i 17 zł.
Tak jak kiedyś już pisałam, o przeczytanie książeczek i ich recenzję proszę zawsze córeczkę mojej koleżanki, gdyż nasza Marcelinka, jest jeszcze za mała na takie lektury.
Uważam też, że taka recenzja napisana przez nastolatkę jest też jak najbardziej prawdziwa.

Także poniżej dzielę się z Wami opinią Karolinki na temat przeczytanych wyżej wymienionych książek.

Tak pisze Karolinka:
Książka ,,Kiedy serce staje dęba” Mileny Trziszki opisuje przygody 11-letniej Amelki, jej brata bliźniaka Alka i przyjaciółki Adelki. Któregoś dnia kiedy dziewczynka wracała sama ze szkoły znalazła w parku wiewiórkę, którą nazwali Rudka. Zwierzątko miało złamaną łapkę i uszkodzone ucho. W tym samym czasie ich nauczyciel muzyki Paganini przeżywa miłosne rozstanie z piękną Zuzanną, szkolną bibliotekarką. I kiedy dzieci idą do lasu wypuścić wiewiórkę trafiają na właśnie jego. Kiedy nauczyciel wpada do glinianki Alek rzuca się do wody i go ratuje. W całym zamieszeniu Rudka ucieka, i gdy dzieci to zauważają wszyscy zaczynają jej szukać. Książka kończy się w radosny i wesoły sposób. Bardzo przypadła mi do gustu.  Pokazuje fajne przygody, jakie mogą też spotka nas nastolatki. Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie, ponieważ ciągle się w niej coś dzieje. Polecam ją innym dziewczynkom, fajna lektura na wieczór lub na wakacyjny albo zimowy wyjazd.

Druga książka „Kandela, Czarny Lew i planeta Kumpligświst”  opisuje przygody czarnego lwa i dziewczynki Kandeli. Pewnego dnia gdy dziewczynka wymyka się z domu na dwór,czarny lew zabiera ją na planetę Kumpligświst. Okazuje się, że tylko dziewczynka, która nie chce dorosnąć, umie szantę Morskie opowieści i ma na ręce znamię w kształcie serca. Spotykają Dragomira, który zakłada Kandeli specjalną bransoletkę. Jeśli Baba Jaga nie postawi na niej specjalnej pieczęci, zacznie ona uwalniać truciznę. Po wizycie u babci Jagody, Lew i dziewczynka wyruszają w drogę do zdziecinniałego Króla Gucia.
Po drodze spotykają Papilie Menake, różanki i bibliotekarza. Kandela opowiada królowi podróż do jego pałacu. Król uświadamia sobie jak głupie i dziecinne były jego zachowania.
Lew żegna się z Kandelą i przynosi ją na jej planetę (Ziemie).
Kandela budzi się w swoim łóżku, biegnie do mamy. W ten sposób historia się kończy.Książka bardzo mi się podobała, uważam, że porusza ważny temat dorastania.
Trudno też się od niej oderwać, tak mi się podobała, że czytałam ją w nocy, pod kołdrą przy włączonej latarce kiedy rodzice już spali ciiii (to sekret).

Książeczki mogą spodobać się także chłopcom, ciekawe lektury w bardzo przyzwoitych cenach.

 

 

 

Przeczytaj również

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź