Warte uwagi z życia wzięte

Lepsza sprzedaż w Twoim e-sklepie, czyli projektowanie sklepów internetowych!

projektowanie sklepów internetowych

Lepsza sprzedaż w Twoim e-sklepie, czyli projektowanie sklepów internetowych!

W dzisiejszych czasach wiele biznesów przeniosło się do sieci – prężnie rozwija się również branża e-commerce, czyli sprzedaży internetowej. Jakie elementy sklepu online przyczyniają się do zwiększenia sprzedaży elektronicznej i w jaki sposób indywidualne projektowanie sklepów internetowych może przełożyć się na lepsze wyniki finansowe? Piszę o tym, ponieważ sama kiedyś miałam sklep internetowy z zabawkami i ubrankami dla dzieci i wiem jak ważne są nawet najmniejsze detale aby ten nasz biznes nam się opłacał.

Najpopularniejsze błędy w projektowaniu sklepów internetowych.

Wielu przedsiębiorców przenoszących swój biznes do sieci popełnia błąd polegający na korzystaniu z gotowych, jednakowych dla wszystkich szablonów. Nudny design, nieoryginalna grafika i kopiowane opisy nie są z pewnością tym, co pozwoli Ci wyróżnić się na tle konkurencji!

Kolejnymi błędami jest brak dbałości o detale – brak responsywności strony, czyli jej dopasowania się do urządzeń mobilnych, np. smartfonów czy tabletów, lub złe dopasowywanie się strony do ekranów komputerowych o różnej rozdzielczości. Te techniczne aspekty odstraszają potencjalnych klientów i sprawiają, że mogą rozmyślić się oni w trakcie robienia zakupów w e-sklepie.

Tutaj z pomocą przychodzi projektowanie sklepów online. Decydując się na takie rozwiązanie, zyskujemy pewność, że nasz sklep będzie niepowtarzalny i oryginalny, czyli krótko mówiąc: skrojony na miarę naszych potrzeb.

Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu sklepów online?

Przede wszystkim na to, aby szata graficzna i ogólny układ sklepu online były dostosowane do naszej branży! Każdy biznes online posiada własną specyfikę i wymaga indywidualnego podejścia!

Inne elementy mające wpływ na zainteresowanie klientów, a więc przekładające się też na lepszą sprzedaż, to m.in.:

  • unikalne teksty copywriterskie i oryginalna grafika,
  • przejrzysty układ strony,
  • dobre pozycjonowanie SEO,
  • intuicyjność sklepu – łatwość poruszania się po nim i możliwość zrobienia zakupów,
  • wspomniana wcześniej responsywność i rozdzielczość,
  • dostępność strony 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Nie warto iść po linii najmniejszego oporu, korzystając z niskobudżetowych rozwiązań, które w efekcie przełożą się na niezadowolenie potencjalnych klientów. Sklep online powinien bowiem swoim ogólnym wyglądem zachęcać do pozostania na stronie i dokonania zakupów!

 

 

 

Przeczytaj również

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź