Książki

„Mazurscy w podróży” – ciekawa książka dla młodszych podróżników

"Mazurscy w podróży" ciekawa książka dla młodszych podróżników

„Mazurscy w podróży” – ciekawa książka dla młodszych podróżników

„Mazurscy w podróży – Bunia kontra Fakir”, czyli najnowsza książka autorki Agnieszki Stelmaszyk miała premierę  15 maja.  Uważam, że jest to pozycja obowiązkowa na liście młodych czytelników  i chcę poświęcić jej kilka słów.

Pierwszy tom nowej serii bestsellerowych „Kronik Archeo”

… w zabawny sposób opowiada o wakacyjnej podróży rodziny Mazurskich po Europie. Podróżniczą przygodę poznajemy z perspektywy 11-letniego Jędrka, który wraz z rodzicami, kuzynką Marcelą oraz babcią – nazywaną bunią – przemierza samochodem kolejne państwa, zatrzymując się w różnych miejscach. Ale to nie tylko podróż i możliwość porówniania trasy Mazurskich z tym, co zwykle podpowiadają przewodniki turytyczne. To także przygody, zaskakujące sytuacje – te zabawne, ale i te, kóre budzić mogą dreszczyk emocji.

Mazurscy dają radę!

W pierwszym tomie rodzina Mazurskich odwiedza: Frankfurt, Orange w Prowansji, francuskie Carcassone, hiszpańskie Blanes, Barcelonę, Lazurowe Wybrzeże, Cannes, Wenecję, Padwę, Wiedeń oraz zamek Książ w Wałbrzychu. Ale Mazurscy w podróży będą musieli zmierzyć się także z niespodziewanym romansem bubi z przystojnym Hiszpanem, a głowny bohater – Jędrek – wpadnie na trop kryminalnej intrygi, którą… O nie, nie napiszę nic więcej! Jestem przekonana, że książka wciągnie wielu młodych cztelników, wiążąc ich z bohaterami aż do ostatniej strony.

Książka czy… pamiętnik z podróży?

Przy wydaniu ksiażki zadbano o najdrobnejsze szczegoły, nadające  jej rysu autentyczności: jest bardzo ciekawie zilustrowana, rozdziały ilustrowane są zdjęciami z poszczególnych krajów. Skąd taki pomysł? Po prostu wakacyjne perypetie bohaterów zostały zainspirowane prawdziwymi przygodami autorki, przeżywanymi podczas zagranicznych wyjazdów w gronie rodzinnym, podczas których wykonała ona zdjęcia do zilustrowania serii. To doskonała lektura dla młodszych podróżników

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Wilga.

Do kupienia TUTAJ.

Cena: 22,49 zł.

#mazurscywpodrozy #agnieszkastelmaszyk #wydawnictwowilga

Przeczytaj również

1 komentarz

  • Reply
    Dietetyk Na Walizkach
    20/05/2019 at 19:50

    Super pozycja 🙂

  • Zostaw odpowiedź