Książki

„Niezwykłe wakacje Klary” super lektura dla Twojej córeczki

niezwykłe wakacje klary

„Niezwykłe wakacje Klary” super lektura dla Twojej córeczki.

„Niezwykłe wakacje Klary” autorstwa Anny Potyry to książeczka która wg.mnie spodoba się przede wszystkim dziewczynkom w wieku od lat 8.
Ponieważ nasza Marcelinka jest jeszcze za mała na tego typu lektury, książeczki które otrzymuję od wydawnictwa Skrzat (zobacz tutaj), wędrują głównie do córeczki mojej znajomej, która ma przyjemność je przeczytać.
Tym razem, do jej rąk trafiła książka „Niezwykłe wakacje Klary”, w której na ponad 150 stronach nasza pociecha poznaje losy dziewięcioletniej dziewczynki Klary, która jak co roku ma spędzić wakacje na wsi u dziadków.
Kiedy Klara dojeżdża do posiadłości dziadków, zamiast w samochodzie rodziców budzi się w bryczce zaprzężonej w kare konie i tu rozpoczyna  się, jej cała wakacyjna przygoda.
Dziewczynka orientuje się, że zamiast domu dziadków, stoi tam piękny biały dworek kryty gontem a ona sama ma na sobie sukienkę podróżną i pantofelki na małym obcasiku, jakie nosiły dziewczynki w roku 1899.
Jak potoczą się jej przygody, jakich pozna przyjaciół, jak naprawdę wygląda szczęśliwe dzieciństwo bez internetu        i telefonów? Dowiemy się, gdy nasze dziecko sięgnie po tą lekturę i zdradzi nam losy i przygody jakie czekały na Klarę.

W książce autorka pokazuje nam XIX wieczną rzeczywistość, widzianą z perspektywy dziecka.
Całość lektury uzupełniają piękne ilustracje Joanny Pasek.

Anna Potyra, „Niezwykłe wakacje Klary”, Wydawnictwo Skrzat 2018.

Format: 138×195 mm
Objętość: 152 str.
Oprawa: miękka klejona

Książkę możemy zamówić  tutaj.

Świetna lektura na prezent !

niezwykłe wakacje klary

niezwykłe wakacje klary

 

Przeczytaj również

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź