parenting z życia wzięte

Sekretna maść na siniaki dla dzieci i dorosłych

maść arnikowa

Sekretna maść na siniaki dla dzieci i dorosłych.

„MAŚĆ ARNIKOWA”.

Przyznam się, że nigdy wcześniej o tej maści nie słyszałam. Dowiedziałam się o niej kilka dni temu od sąsiadki, która zobaczyła na czole naszej Marcelinki 2 siniaki.  Od razu pobiegła i wyjęła ze swojej apteczki „MAŚĆ ARNIKOWĄ”.

Marcelina (prawie 16 miesięcy), jest dzieckiem bardzo żywym, wszędzie musi wejść i wszystko zobaczyć, czyli wszędzie jej pełno i dlatego co jakiś czas nawet jak się lekko gdzieś uderzy ma skłonności do siniaków. Kiedy więc sąsiadka rano posmarowała jej czółko tą nieznaną dotychczas dla mnie maścią arnikową, już drugiego dnia była znaczna poprawa, a sińce się dużo zmniejszyły. Po 2 dniach stosowania zeszły prawie całkowicie.

Ponieważ efekt działania tej maści był tak szybki, zaciekawiłam się i postanowiłam sprawdzić jakie jeszcze może być jej zastosowanie.

Maść arnikową kupimy w aptece bez recepty, ja zapłaciłam za nią 11.99 zł. Maść ta cieszy się podobno wielką popularnością w medycynie naturalnej, a może być stosowana zarówno przez dzieci jak i dorosłych.

Jest lekiem, który możemy zastosować aby leczyć siniaki, stłuczenia, obrzęki skóry, przyśpiesza także wchłanianie krwiaków i działa przeciwzapalnie np.po ukąszeniu owada.

Maść arnikową możemy stosować 2-4 razy dziennie smarując chore miejsce. Ma ona jasnożółty kolor, trochę dziwny zapach, a w swoim składzie zawiera: ekstrakt z kwiatu arniki łąkowej, etanol i białą wazelinę.

Musimy jednak zapamiętać, że nie zawsze możemy ją zastosować. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią przed zastosowaniem powinny skonsultować się z lekarzem, także osoby uczulone np. na którykolwiek składnik tej maści powinny jej unikać.

Podają także, aby nie smarować maścią brodawek w przypadku stanu zapalnego przy karmieniu piersią.

Zapraszam Wszystkich, którzy jeszcze nie znali „MAŚCI ARNIKOWEJ” do zakupu i stosowania.

Naprawdę warto leczyć się naturalnie.

Miłego dnia.

 

 

 

Przeczytaj również

1 komentarz

  • Reply
    DER-MED
    02/02/2021 at 11:12

    Maść arnikowa to znana od lat, naturalna, tania i skuteczna maść, która doskonale działa na ślady po ukąszeniach owadów czy drobne siniaki i krwiaki.

  • Zostaw odpowiedź