z życia wzięte

Skąd się biorą takie mamy ?

Skąd się biorą takie mamy?

Skąd się biorą takie mamy ?

Macierzyństwo to kawał ciężkiej pracy. Istnieją jednak mamy, które są tak zorganizowane, że tylko pozazdrościć, bo oprócz wychowywania dzieci, potrafią ogarnąć milion innych obowiązków.
Zawsze podziwiam takie kobiety, które oprócz tego, że pracują na etacie, ogarniają dom, mają dwoje a czasem nawet trójkę lub więcej dzieci, w wolnym czasie potrafią jeszcze pisać bloga, jeździć na spotkania dla blogerek lub latać na zakupy do Londynu, to jeszcze są zawsze bardzo zadbane. Paznokcie zawsze zrobione (pomalowane lub hybrydy), włosy ładnie ułożone i pofarbowane, czasami niektóre mają nawet doklejone rzęsy i są modnie ubrane a na ręku najczęściej noszą zegarki adriatica .
Czy naprawdę istnieją takie mamy-kobiety?
Istnieją, osobiście znam takie dwie.
Chociaż sama jestem spełnioną mamą i żoną, obecnie też pracującą na etacie, a w wolnej chwili piszę bloga, nie starcza mi czasu, a najczęściej siły aby tak wszystko perfekcyjnie ogarniać. Zamiast chodzić co dwa tygodnie do kosmetyczki na hybrydy, czy peelingi, wolę czas wolny spędzić z rodziną, a paznokcie często maluję w biegu, dwie minuty przed wyjściem z domu.
Zamiast wydawać pieniądze na setną bluzkę, wolę je odłożyć na nasze wspólne rodzinne wakacje.
Oczywiście jak każda kobieta lubię ładnie wyglądać, dbam o siebie, na tyle, na ile uważam za potrzebne.
Lubię swoje życie takim, jakim jest. Tą naszą zwykłą szarą codzienność, kiedy wracam z pracy, po drodze zakupy, odbiór małej z przedszkola, potem wyjazd po syna na stację kolejową, kolacja, kąpanie, szybkie prasowanie, parę minut z książką i koniec dnia.
I zawsze z boku podziwiam (ale nie zazdroszczę), te odstawione mamy i zawsze sobie zadaję pytanie „Jak wy to robicie?”. Przecież doba dla wszystkich jest tak samo długa….

 

Przeczytaj również

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź