moje podróże

Sprawdzony sposób, jak zaoszczędzić na wakacje

jak oszczędzić na wakacje

Sprawdzony sposób, jak zaoszczędzić na wakacje

Jak zaoszczędzić na wakacje? – to pytanie wielu z nas spędza sen z powiek. Spokojnie, do wakacji zostało nam jeszcze kilka miesięcy, więc jest to doskonały moment, abyśmy mogli jeszcze  zastanowić się, gdzie chcielibyśmy pojechać czy polecieć.

Oprócz tego, gdzie chcielibyśmy pojechać, ważniejsza sprawa to jednak to, skąd wziąć na ten wyjazd pieniądze?

Chciałam podzielić się z Wami naszym pomysłem, jak my w banalnie prosty sposób odkładamy pieniądze, aby móc zrealizować nasze wakacyjne plany.

Planujemy wakacyjny wyjazd rok wcześniej

Jeśli zamierzamy spędzić nasze wakacje za granicą, to nasz wyjazd planujemy najczęściej rok wcześniej. Daje nam to możliwość spokojnego wyszukiwania tanich biletów lotniczych.

Przykład: kiedy 3 lata temu planowaliśmy nasz wyjazd do Nowego Jorku, a stamtąd chcieliśmy polecieć do Los Angeles, śledząc codziennie loty natrafiliśmy na promocję, gdzie przelot z Nowego Jorku do Los Angeles kosztował tylko 12 dolarów od osoby w jedną stronę. Oczywiście promocja trwała tylko kilka dni. Także dlatego warto planować wcześniej i polować na lotnicze okazje.

Zaplanować wyjazd to nie problem, gorzej jest z odłożeniem pieniędzy na jego realizację. Jest mnóstwo sposobów oszczędzania np. niektórzy zakładają specjalne subkonta w walucie obcej, aby móc co miesiąc po wypłacie przelewać sobie określona kwotę, inni sprzedają niepotrzebniej rzeczy itp.

Nasze dwie sprawdzone metody

Jedną z nich jest to, że szanujemy pieniądze, czyli inaczej mówiąc: nie szastamy nimi

*Staramy się jadać w domu, oczywiście czasem zaszalejemy, bo ciężko jest cały rok wszystkiego sobie –  a zwłaszcza – dzieciom odmawiać, ale wszystko z umiarem i w granicach rozsądku. Na pewno nie mamy tak, że codziennie stołujemy się w restauracjach.

*Po drugie, nie kupujemy stosu ubrań, które potem wiszą w szafie, a połowy i tak potem nie zakładamy.

*Po trzecie, gdy mamy imieniny lub urodziny, a znajomi i rodzina pytają nas o prezent, który chcielibyśmy od nich otrzymać, zawsze sugerujemy „kopertę”. Otrzymane pieniądze wrzucamy do puszki na nasze wyjazdy.

I to właśnie ta puszka jest u nas głównym sposobem na pozyskanie oszczędności na nasze wakacyjne wyjazdy.

Stosuję i…polecam!

Nasze puszki nie mają możliwości otwarcia, więc gdy nawet kusi nas, aby podebrać parę złotych, jest to niemożliwe.

Uwierzcie, że po roku wrzucania do puszki różnych kwot, uda Wam się zaoszczędzić na wakacyjny wyjazd.

Musicie jednak mieć motywację i sumiennie do tej puszki wrzucać większe lub mniejsze kwoty, np.resztę z zakupów, dodatkową małą premię z pracy, gotówkowy prezent imieninowy czy urodzinowy, czy zamiast wydanych 100 zł w restauracji, zrobicie obiad  w domu a zaoszczędzoną kwotę wrzućcie do puszki.

Życzę Wam powodzenia! My w tym roku oszczędzamy na nasz 10-dniowy wakacyjny wyjazd na Maltę 🙂

 

Przeczytaj również

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź