Książki

„Światło między ocanami” M.L. Stedman

Światło między oceanami

„Światło między oceanami” M.L. Stedman.

Ponieważ książka ta wywarła na mnie ogromne wrażenie, aż takie, że przełożyłam wieczorne spotkanie z koleżanką, aby móc czytać i czytać. Dlatego chciałabym ją Wam serdecznie polecić.

Nie wszystkie recenzje tej książki są pozytywne, co mnie bardzo dziwi, ponieważ sama jestem wymagającym czytelnikiem i nie mam nic do zarzucenia tej powieści. Na pewno długo zostaje w pamięci, jest pełna emocji i wzruszeń.

Niedawno w kinach był film pod tym samym tytułem, ja jednak zawsze zaczynam od przeczytania książki a potem oglądam film.

„Światło między oceanami” to 432 strony poruszającej opowieści o niszczycielskiej sile niewłaściwych wyborów. O złych decyzjach dobrych ludzi. O szczęściu, z którego tak trudno zrezygnować, o prawdziwej miłoście rodzicielskiej.

Dziejąca się w Australii historia, której akcja rozgrywa się po zakończeniu Wielkiej Wojny (rok 1920), ukazuje historię latarnika Toma Sherbourn oraz jego żony Isabell. Tom otrzymuje posadę  latarnika na niezamieszkanej wyspie Janus Rock, gdzie przeprowadza się wraz z żoną Isabel. Isabel marzy o gromadce dzieci, ale los nie chce ją nimi obdarować. Po dwóch poronieniach i wydaniu na świat martwego chłopczyka, popada w depresje. Wówczas w ich życiu zdarza się cud, ponieważ do brzegu wysypu przypływa łódź ze zwłokami nieznanego mężczyzny i płaczącym niemowlęciem. Tom ulegając namowom żony, kierując się sercem a nie zasadami moralnymi podejmuje decyzję aby dziecko zostało z nimi.

Jakie konsekwencje będzie musiało ponieść małżeństwo zatrzymując dziecko, czy odnajdzie się prawdziwa matka małej dziewczynki?

Fajna książka i wspaniała historia, o dużych emocjach.

Moja ocena 6/6/

 

 

Przeczytaj również

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź