Książki

„Wiktoria” wspaniała powieść historyczna

Wiktoria Daisy Goodwin

Wiktoria Daisy Goodwin.

„Wiktoria” autorki Daisy Goodwin to piękna książka dla Wszystkich miłośników powieści historycznych.

Główną bohaterką jest młoda dziewczyna, która w wieku 18 lat obejmuje tron i zostaje jedną z najsławniejszych królowych.

Cała historia rozpoczyna się w 1935 roku, dwa lata przed objęciem tronu przez młodą królowa. Mamy dzięki temu możliwość już w prologu poznać jej relacje między nią a jej matką oraz przyjacielem matki Sir Conroyem.

W 1987 roku młoda Aleksandryna Wiktoria obejmuje tron i zaczyna rządzić Wielką Brytanią.  W ciągu kilku dni zostaje przedstawiona parlamentowi i na własne życzenie przenosi się do Pałacu Backingham.  Zostaje rzucona w wir dworskich intryg, spisków, zdrad, przeżywa swoją pierwszą platoniczną, młodzieńczą miłość do premiera Melbourne. Ku niezadowoleniu członków rządu opozycyjnej partii, rodziny i części dworu, Królowa nieprzerwanie słucha i bierze pod uwagę, zdanie swojego premiera, do czasu kiedy w jej życiu pojawia się książę Albert.

Czy Królowa Wiktoria zostanie marionetka w rękach swoich doradców? Czy odkryje prawdziwą miłość? Dowiemy się sięgając po tę lekturę.

Powieść bardzo wciągająca, lekko się czyta, jedyne co mi się nie podobało, to to, że urywa się tak nagle i nie mamy możliwości śledzenia dalszych losów sławnej Królowej.

Książka Daisy Goodwin została oparta na scenariuszu serialu, którego także była autorką.

428 stron.

Moja ocena 4/6.

 

 

Przeczytaj również

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź