parenting

Zatrzymać czas. Fajny pomysł na prezent nie tylko dla dziecka

zatrzymać czas

Zatrzymać czas. Dla siebie, dla innych…

Zatrzymać czas… To w ogóle możliwe? Ja bardzo bym chciała, aby moje dzieci miały szczęśliwe dzieciństwo, a kiedy już dorosną – miały takie wspaniałe wspomnienia, które ja mam, będą już dorosłą kobieta.

Wspomnienia buduje się od początku życia

Kiedy byłam małą dziewczynką, mieszkałam  z rodzicami na wsi, a do szkoły miałam około 4 km. Moi rodzice byli nauczycielami, a co za tym idzie – byli niemal zawsze przy mnie, codawało mi poczucie bezpieczeństwa. Mama zabierała mnie do przedszkola, w którym pracowała, a po pracy zabierała mnie od razu do domu. Potem, chodząc już do szkoły miałam obok tatę, który pracował jako nauczyiel wf-u, więc po lekacjach bawiłam się w jego pokoju nauczycielskim lub na sali gimnastycznej.

Dzieciństwo powinno być piękne

i nieważne: bogate czy skromne. My nie byliśmy bogaci, dlatego z moim bratem nie mieliśmy dużo zabawek. Wtedy z pewnością nam to doskwierało, ale teraz, z perspektywy czasu wydaje mi się, że dzięki temu właśnie mieliśmy szczęściwe dzieciństwo. Wiele zależało od nas, naszej fantazji i kreatywności. Sami robiliśmy sobie zabawki, bo lalek – takich kupionych w sklepie – miałam tylko może jedną czy dwie przez kilka lat. Naszymi najlepszymi zabawkami były zapałki, które pełniły funkcje lalek – nazywanych przez nas Kryśki. To dla naszych Krysiek budowaliśmy domki z liści i pudełek zapałek. Innymi zabawkami były też np. kolby kukurydzy. To piękne wspomnienia, do których wracam z radością i – nierzadko – wzruszeniem.

Mniej znaczy więcej

W dzisiejszych czasach dzieci mają tony zabawek, którymi zazwyczaj się i tak nie bawią, bo szybko się nimi nudzą. Zalegają półki, bo radość dziecka współczesnego z nowej zabawki trwa nie dłużej jak godzinę. Potem zabawka idzie w kąt, a dziecko szuka nowego źródła zabawy. To błędne koło, które można jednak w rozsądny sposób przerwać.

Świadomy rodzic – szczęśliwe dziecko

Staram się, aby nasza córeczka miała tylko przemyślane zabawki. Najfajniejszymi zabawkami dla dzieci są zabawki kreatywne, jak: gry. klocki, puzzle, wszelkie artykuły do prac plastycznych. Dlaczego? Bo przy zabawie nimi wyzwalana jest pomysłowość, pozytywna energia, rozwijane są zdolności manualne, a samodzielana praca i jej efekty są powodem do dumy i radości.

Wspomnienia, które towarzyszą zabawie?

Fajnie jest kupić dziecku coś, co będzie mu się podobało przez dłuższy czas i jednocześnie będzie użyteczne. Coś, co pochłonie nasze dziecko na dłużej, a nie będzie ani telefonem, ani inną elektroniczną „niańką”.
Taką zabawką dla dziecka (i nie tylko dla dziecka) mogą być PUZZLE DO WYDRUKU.
Puzzle możemy zamówić, sami wybierając zdjęcie, które bardzo lubimy, lub z którym mamy miłe wspomnienia: wakacje, spotkanie rodzinne, ukochana osoba… Obraz będzie naniesiony na klocki, sprawiając, że zwykła zabawka staje się czymś niezwykle bliskim, wywołującym uśmiech. Wybór jest przecież ogromny, a radość, z jaką będą puzzle układane – nieoceniona!
Poza tym – układanie puzzli to nie tylko wspaniała zabawa dla dziecka, ale też dla całej rodziny. To nauka koncentracji, wytrwałości i rozwijania sprawności manualnej.
Puzzle będą też wspaniałym prezentem dla każdego, nie tylko dla dziecka. Pomogą zatrzymać czas i zapewnią dobrą zabawę.

Przeczytaj również

1 komentarz

  • Reply
    Patryk Tarachoń
    11/09/2019 at 20:15

    Puzzle mogą być całkiem fają zabawą.

  • Zostaw odpowiedź